Registrovať    Prihlásenie    Fórum    Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Všeobecné informácie a poradenstvo » Všeobecné informácie
Autor Správa
 Predmet príspevku: Pravidlá fóra
 Poslať Napísal: 18 Jan 2013, 11:42 
Offline
Site Admin
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21 Okt 2011, 10:46
Príspevky: 75
Adresa nehnuteľnosti k fóru: konateľ spoločnosti
Vážení užívatelia fóra.

Na toto fórum dohliada administrátor a moderátori a platia tu nižšie uvedené pravidlá, ktoré treba rešpektovať. Porušenie pravidiel môže mať za následok odstránenie príspevku alebo celej témy, zablokovanie účtu, zablokovanie IP adresy alebo iný postih. Obsah je možné používať výhradne pre osobné a nekomerčné účely. Obsah a akúkoľvek časť týchto stránok je možné uchovávať, upravovať a šíriť len so súhlasom autora príspevku a toto použitie musí obsahovať odkaz na pôvodný príspevok na tomto fóre. Obsah forum.contesta.sk nie je verejným vlastníctvom a kopírovanie akýchkoľvek textov, grafických prvkov, alebo nápadov z tejto stránky bez písomného povolenia majiteľa stránky je zakázané. Každý účastník diskusie nesie za svoj publikovaný názor plnú zodpovednosť podľa právneho poriadku Slovenskej republiky. Prevádzkovateľ webovej stránky forum.contesta.sk nezodpovedá za obsah diskusných príspevkov, ktoré sú vyjadrením názorov diskutujúcich, nie spoločnosti Contesta s.r.o. V záujme udržať diskusiu v rámci slušnosti a vecnosti si prevádzkovateľ fóra vyhradzuje právo mazať a upravovať nevhodné príspevky.

Registrácia

- Prístup na fórum je Vaše právo podľa zmluvy, avšak možnosť jeho zablokovania za nevhodné správanie je našou povinnosťou voči slušným prispievateľom.
- Svojou registráciou potvrdzujete, že budete konať podľa všetkých existujúcich pravidiel fóra (ak sú aj iné) a platných zákonov SR.
- Členstvo na tomto fóre je bezplatné.
- Každý užívateľ môže mať len jeden účet, viacnásobná registrácia a využívanie viacerých účtov môže mať za následok vylúčenie z fóra.
- Pokiaľ chcete zmeniť svoje prihlasovacie meno alebo heslo (nick), tak napíšte administrátorovi alebo mail na office@contesta.sk.


Užívatelia

- Každý užívateľ je povinný sledovať a brať na vedomie informácie v tejto kategórií a má povinnosť prečítať si a dodržiavať pravidlá fóra (ak existujú iné, tak aj tie).
- Konto je možné zmazať aj s nezmazanými príspevkami.
- Užívatelia nesmú vytvárať, alebo organizovať súťaže.
- Zakázané je akékoľvek urážanie, osočovanie, rasistické narážky, rasistické a vulgárne vyjadrovanie, vtipkovanie s tematikou postihnutia, sexuálnej orientácie, náboženstva alebo rasovej diskriminácie, ďalej hanobenie národa, rasy alebo etnickej skupiny a akákoľvek národná, rasová alebo náboženská nenávisť, ktorá predstavuje podnecovanie k diskriminácií, nepriateľstvu alebo násiliu, musí byť zakázaná zákonom a bude znamenať vylúčenie z fóra.


Vedenie fóra

- Obviňovanie administrátorov, moderátorov, alebo užívateľov bez dôkazov môže znamenať vylúčenie z fóra.
- Neoprávnené výhrady k vedeniu fóra budú ignorované a odstránené.
- Nežiadajte nikoho z vedenia fóra o udelenie funkcie administrátora, o funkciu moderátora možno požiadať.
- Poradenstvo cez súkromné správy, e-mail, instant messenger neposkytujeme, na to slúži toto fórum.
- O zamykaní a mazaní tém rozhoduje administrátor. Nepíšte zbytočne do témy, že by ju bolo vhodné zamknúť, presunúť, rozdeliť, spojiť alebo zmazať, použite na to funkciu report a nechajte to na posúdenie administrátora.


Zakladanie tém a prispievanie

- Skôr ako položíte otázku, použite na fóre vyhľadávanie.
- Prečítajte si návod ako správne položiť otázku a ako správne hlásiť chyby.
- Ak ste nič nenašli a idete zakladať tému, tak použite vhodný predmet príspevku, ak téma presahuje rámec domu, použite verejnú sekcie poradenstva.
- Témy, ktoré založíte, pomenúvajte čo najpresnejšie, urýchlite tým aj odpoveď na ne.
- V texte správy sa pokúste stručne opísať problém, píšte spisovne (napr. nepoužívajte w namiesto v, dávajte si pozor na y/i, rozlišujte veľké a malé písmená a snažte sa používať interpunkčné znamienka).
- Predtým než pošlete správu dôkladne si ju prehliadnite a až potom odošlite. Pomôže to predísť k zbytočným konfliktom, urážkam a pod. Opakované písanie tej istej správy aj po jej zmazaní niekým z vedenia fóra bude považované za porušenie pravidiel fóra.
- Nové témy podľa možností vkladajte do správnych kategórii. Pokiaľ téma nebude vo vhodnej kategórií, bude bez upozornenia presunutá do správnej kategórie, do koša, alebo bude zmazaná. Ak sa bude situácia u daného užívateľa opakovať, môže byť jeho účet zablokovaný.
- Oficiálnym jazykom fóra je slovenčina. Príspevky v iných jazykoch ostanú bez odozvy okrem fór špeciálne na to určených pre inojazyčných klientov.
- Nesnažte sa odpoveď vynútiť napr. opakovaným zakladaním témy, alebo neustálym prispievaním každých x hodín. Žiaľ, niekedy ani tí najpovolanejší nevedia odpoveď.
- Nedivte sa, ak vám nik neodpovedá na váš problém, ktorý je položený nezrozumiteľne a nepresne. Snažte sa svoj problém presne, jasne a stručne popísať.
- Nepíšte príspevky, či jeho časti so zapnutým CAPS-LOCKom, znamená krik. U nás sa nekričí.
- Nereagujte na diskusiu o ktorej nič neviete. Maximálne otázkou.
- Zakázaný je flamewar, OT, prispievanie príspevkov bez vecného obsahu (smajlíky), krátke odpovede typu "jj" a pod. Pokúste sa obmedziť počet smajlíkov v príspevkoch.


Súkromné správy

- Súkromné správy je zakázané využívať na zasielanie osobných údajov, citlivých informácií, reklamy a pod.
- Súkromné správy neslúžia ako náhrada za e-mail a nezaručujeme 100% dostupnosť a obnovu v prípade výpadku.
- Súkromné správy nie sú šifrované a má k nim prevádzkovateľ (administrátor) prístup. Pre bezpečnú komunikáciu používajte e-mail či telefón.
- Kapacita súkromných správ je pevne nastavená pre doručené (10 správ), pre odoslané (10 správ) a pre uložené (10 správ). Nežiadajte od nás zvyšovanie kapacity, nebude vám momentálne vyhovené.


Ostatné

- Propagácia webových stránok s podobným, ale aj iným zameraním je zakázaná okrem profilu v kolónke WWW stránka. Toto sa netýka uvádzania odkazov v bežnej diskusii, kde má daný odkaz informačnú hodnotu. Ak sa bude jednať o evidentné zviditeľnenie vašich, alebo cudzích stránok, bude to brané ako reklama a vyhradzujeme si právo takéto príspevky zmazať.
- Prosím, berte ohľad na autorské práva. Akékoľvek zmienky, náznaky a žiadosti o warez budú bez upozornenia zmazané a účet zablokovaný. Tým pádom sa zakazuje prispievanie odkazov na stránky s nelegálnym obsahom (warez), porno stránky a ostatné ktoré porušujú zákony.
- Odoslaním príspevku do diskusného forum.contesta.sk vyjadrujete svoj súhlas s týmito pravidlami a taktiež súhlasíte s prípadným skrátením a úpravou textu v prípade porušovania týchto pravidiel fóra. Súčasne autor príspevku súhlasí s využitím jeho autorského diela spoločnosťou Contesta s.r.o. bez nároku na odmenu.
- Všetky príspevky alebo témy, ktoré nebudú v súlade s týmito pravidlami si vyhradzujeme právo zamknúť, presunúť, rozdeliť, spojiť alebo zmazať.
- Všetky texty na tejto stránke majú iba informačný charakter a prevádzkovateľ nezodpovedá za ich pravdivosť a obsah. Príspevky sú publikované ihneď po ich zaslaní do systému, prevádzkovateľ ich neschvaľuje a ani neautorizuje a teda nemôže ovplyvniť ich obsah. Vyhradzujeme si právo zamknúť, presunúť, rozdeliť, spojiť alebo zmazať ľubovoľný príspevok.
- Pokiaľ si myslíte, že nejaký príspevok porušuje platné zákony SR, pošlite nám prosím e-mail (alebo nás kontaktujte iným spôsobom) a zaistíme nápravu, obvykle vymazaním takého príspevku či celej témy.


Obrázok postavičky (avatar)

- Maximálne rozmery avataru sú 90 x 90 pixlov (šírka x výska).
- Maximálna veľkosť avataru je nastavená na 50 kB.
- Obrázok postavičky nesmie pôsobiť odpudivo ani urážať ostatných členov fóra.
- Zakazuje sa používať avatar s reklamným, rasistickým alebo sexuálnym motívom.
- Vedenie fóra si vyhradzuje právo odstrániť obrázok postavičky používateľa, ak porušuje tieto alebo niektoré z pravidiel fóra alebo pôsobí rušivo.


Podpis

- Podpis môže obsahovať maximálne 4096 znakov.
- Podpis môže obsahovať obrázok (smajlík sa považuje tiež za obrázok), ale nesmie obsahovať žiadny text v rozpore s pravidlami a žiadny odkaz (url adresa).
- V podpise nie sú povolené žiadne formy reklamy (ani textová, ani grafická reklama). Reklamou sa rozumie akýkoľvek odkaz na inú stránku ako http://www.contesta.sk alebo forum.contesta.sk, taktiež aj textová adresa, alebo obrázok obsahujúci inú reklamu. Za istých okolností môže takýto podpis administrátor povoliť.
- Vedenie fóra si vyhradzuje právo odstrániť alebo upraviť podpis používateľa, ak porušuje tieto alebo niektoré z pravidiel fóra.


Profil

- Je zakázané používať url adresu ako názov konta (nick).
- Zakazuje sa v profile užívateľa odkazovať na erotické stránky, warez stránky, taktiež warez fóra a stránky porušujúce autorské práva a zákony.
- Zakazuje sa do bydliska uvádzať url adresu, považuje sa to taktiež za formu reklamy.
- Vedenie fóra si vyhradzuje právo odstrániť alebo upraviť profil používateľa, ak porušuje tieto alebo niektoré z pravidiel fóra.


Contesta s.r.o. si vyhradzuje právo na zmenu pravidiel bez upozornenia! ( Posledná zmena: 15.11.2011)

_________________
JUDr. Jozef Štora
konateľ spoločnosti


Posledné zvýraznenie urobil jstora dňa 18 Jan 2013, 11:42

Hore 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 
 Stránka 1 z 1 [ Príspevok: 1 ] 
Obsah fóra » Všeobecné informácie a poradenstvo » Všeobecné informácie


 
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
cron
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.